Hyppää sisältöön

Laulutekniikka kuntoon -kurssi 31.5.–3.6.2027

Ajankohta ja kellonaika
31.5.2027 – 3.6.2027

Haluaisitko laulaa rennommin, varmemmin ja omaa ääntäsi säästäen? Kurssilla tutustutaan hyvän laulutekniikan perusteisiin ja harjoitellaan muun muassa hengitystä, äänen avaamista ja artikulaatiota. Saat käytännön harjoituksia, joiden avulla opit tuntemaan omaa ääntäsi paremmin ja käyttämään sitä mahdollisimman luontevasti. Kurssi sopii niin harrastajille kuin kaikille, jotka haluavat kehittää laulamistaan – riippumatta siitä, laulatko karaokea, kuorossa vai ihan omaksi iloksesi.

Kouluttaja: Roope Pelo

Harrastekurssin hinta:

375 €/hlö 2hh puolihoidolla.

480 €/hlö 1hh puolihoidolla.

Hinta sisältää kurssiohjelman lisäksi majoituksen, aamiaisen, lounaan, kylpylän ja kuntosalin käytön.

 

Kurssin toteutumisen edellytyksenä on vähintään 10 osallistujaa.

Ilmoittauduthan kursseille viimeistään 1kk ennen kurssin alkua. Myöhemminkin pääsee vielä mukaan, jos kurssi järjestetään ja paikkoja on avoinna.

 

Kaikille kursseille osallistuville on etukäteistilauksesta mahdollisuus maksuttomaan yhteiskuljetukseen Salon keskustan rautatie- tai linja-autoasemilta tulo- ja lähtöpäivänä.

 

Varaukset ja tiedustelut:
Vastaanotto ja myyntipalvelu
puh. (02) 727 5200 arkisin klo 9-15
lehmiranta@elakeliitto.fi