Hyppää sisältöön
Elakeliitto
Eläkeliiton sivuille
Haku

Päävalikko

Logo Valikko
    Logo
  • Etusivu
  • Lomat ja kurssit
    • Lehmirannan lomatarjouksia
    • Lomaviikot
    • Harrastekurssi- kalenteri
    • Minilomat
    • Tuetut lomat Lehmirannassa
  • Majoitus ja hinnasto
    • Hinnasto
    • Yöpyminen
    • Hotellihuoneet
    • Hostel-majoitus
  • Palvelut
    • Aktiviteetit
    • Aktiviteetti-verkkokauppa
    • Hoito-osasto
    • Kahvilapalvelut
    • Kokouspalvelut
    • Kylpylä ja suolahuone
    • Ravintolapalvelut
  • Yrityksille ja ryhmille
    • Kokouspalvelut
    • Pikkulomat
    • Ryhmäedut
    • Opastetut retket
    • Matkapalvelut
    • Päiväretket Lehmirantaan
    • Tapahtuma- kalenteri
  • Tietoa meistä
    • Ajo-ohje
    • Esitteet
    • Lahjakortit
    • Online aktiviteetit
    • Tilaa uutiskirje
    • Tietosuojaseloste
    • Terveys-turvallisuus
  • Yhteystiedot
  • ENG
    • Contact Us
    • Rooms
    • Services
  • Liity Haku
Sähköauton Virta latausasema Lehmirannan lomakeskuksessa Salossa

Sähköauto latautuu Lehmirannassa lomasi aikana

Murupolku

  1. Etusivu
  2. Sähköauto latautuu Lehmirannassa lomasi aikana

Julkaistu 2.8.2019

Lehmirannan lomakeskuksen pysäköintialueella on nyt julkinen sähköautojen latausasema. Auton akkuun saakin nyt mukavasti täydennystä loman tai kokouspäivän aikana. Latausasemalla on tilaa kahdelle autolle, ja se soveltuu useimmille ladattaville sähkö- ja hybridiautoille (type 2 pistoke).

Latausasema on osa sähköautojen latauspalveluita tarjoavan Virran verkostoa. Palvelu on käytettävissä kaikille rekisteröityneille Virran asiakkaille tai kertamaksulla kenelle tahansa. Lataus onnistuu helposti, joko auton omistajalla olevan rfid-tunnisteen, älypuhelimen Virta-applikaation avulla tai maksukortilla. Virran ovat perustaneet suomalaiset energiayhtiöt vuonna 2013.

Lehmirannassa sähköauton latauspaikan asentaminen tuli ajankohtaiseksi pysäköintialueen laajentamisen myötä. Pysäköintialueelle rakennettiin kesän aikana 47 uutta pysäköintipaikkaa lämmitystolppineen. Eläkeliitto haluaa sähköautojen latauspaikkojen myötä näyttää esimerkkiä ympäristöystävällisen ja vastuullisen matkailun kehittämisessä. Lomakeskuksen lämmitys on jo pitkään tapahtunut oman, hakkeella toimivan biopolttolaitoksen avulla ja lomakeskus on myös osallistunut aktiivisesti Lehmijärven suojeluyhdistyksen toimintaan.

Latausasema on otettu käyttöön 2.8.2019 Lehmirannan lomakeskuksen pysäköintialueella osoitteessa Lehmirannantie 12, Salo. Lähimmät Virta-latausasemat löytyvät moottoritien varrelta Piikkiöstä sekä Fiskarista.

Virta Sähköauton latausasema Lehmirannassa

Aiheeseen liittyvää

Kukkivia omenapuita pitkissä rivistöissä
Amos Andersonin jalanjäljillä Kemiönsaarella

Tohtori Amos Anderson oli taiteen tukija, joka perusti Konstsamfundet yhdistyksen, jolle kuuluvat mm. Hufvudstadsbladet sekä Amos Rex -museo Helsingin keskustassa.

Lue lisää
Amos Andersonin jalanjäljillä Kemiönsaarella
Talvinen Salonjoki Salon kaupungin keskellä
Kauppakaupunki nimeltä Salo
Retkellä kuulet Salosta uutta ja vanhaa, kauppalan ja Saloran tarinan sekä tuoreimmat ostosvinkit.
Lue lisää
Kauppakaupunki nimeltä Salo
Kaksi vanhempaa naista Joogamatoilla venyttelemässä katsoen hymyillen kameraan. Teksti: Black Friday -10 %. Myynnissä 4.12.2020 saakka. Lehmiranta-logo
Lehmirannan Black Friday 2020
Alkuvuoden lomia -10 %

Nyt kannattaa tarttua tähän lyömättömään lomatarjoukseen! Eläkeläisten Black Friday tarjous myynnissä 4.12.2020 saakka.

Lue lisää
Lehmirannan Black Friday 2020

Lehmirannan uutiskirje

Tilaa

Liity jäseneksi

Liity Eläkeliiton jäseneksi. Jäsenenä saat tuntuvia alennuksia lomistasi.

Liity

Lehmiranta alavalikko

Lehmiranta

Lehmirannan lomakeskus

  • Lomat ja kurssit
  • Majoitus
  • Palvelut
  • Ryhmille
  • Tietoa meistä
  • Yhteystiedot

Yhteystiedot

  • Lehmirannan lomakeskus
  • Lehmirannantie 12
  • 25170 Kotalato (Salo)
  • puh. (02) 727 5200
  • email: lehmiranta@elakeliitto.fi
Oiva logo Teijo tunnus Salon kaupunki